RFID Geçiş Takip Sistemleri

MENCE M2M alanındaki en önemli çalışma alanlarından biri olan RFID Geçiş Takip Sistemleri konusunda da müşterilerine destek vermektedir. Yetkilendirme ve buna bağlı geçiş kontrolleri son yıllarda günlük hayatın hemen hemen her noktasında karşılaşılan ihtiyaçlardır. Yetkilendirme ve geçiş kontrolünün anlık yapılması gereksinimi, değişen çevresel şartlar ve geçişe kontrolüne tabi nesne ya da canlıların çeşitliliği ihtiyaç duyulan çözümlerin sayıca çoğalmasına ve farklılaşmasına neden olmaktadır. Bu durum ihtiyaç sahiplerinin seçim yaparken zorlanmalarına neden olmakta, bazen de en doğru çözümü seçmelerine engel olmaktadır.

 

 RFID uygulamalarında, RFID yazılımları ve RFID donanımları önemli bileşenlerdir. Genel bir anlatımla RFID okuyucular, RFID etiket ile yapılan analog RF haberleşmesini dijital olarak dinlemekte ve uygulama katmanına aktarmaktadır. Gelen verinin işlenmesi, kontrol edilmesi, filtrelenmesi ve iş süreçlerinin ihtiyaçlarına uygun anlamlı veri haline getirilerek sistemin diğer donanımlarına(kapı, turnike, bariyer…vb) iletilmesi ve uygulama sonucunda gelen geri bildirimlerin yorumlanması işlemleri uygulama katmanında sağlanmaktadır.

 

MENCE ile yapacağınız uygulamalar ile ihtiyaçlarınıza yönelik oluşturulmuş çözümlere sahip olacak ve aşağıda sadece bazıları verilmiş ana başlıklarda ve daha bir çok göstergede  yönetim kabiliyetinizi arttırabilecek, hedeflerinize ulaşabileceksiniz.

 

  • Gerçek zamanlı Nesne(personel, araç) yönetimi ve takibi
  • Gerçek zamanlı Lokasyon-Nesne(personel, araç) sorgulamaları
  • Geçiş kontrollerinde yetkisiz Nesne giriş engellemeleri
  • Geriye dönük lokasyon, zaman ve Nesne(personel, araç) bazlı istatistiksel raporlamalar
  • SMS veya Internet üzerinden Nesneler(personel, araç) ile ilgili bilgiye anlık erişim
  • Dış uygulamalarla entegrasyonlar
RSS
LinkedIn