top of page

Takip Sistemleri

takip logo.jpg

Araç Takip Sistemleri

MENCE, M2M konusundaki birikim ve tecrübesi ile araç takip hizmetleri konusunda ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sizlere sunar.

Araç Takip Sistemi ile araçlarınızı dünyanın her yerinden bilgisayarınızdan ve akıllı cihazlarınızdan takip edebilirsiniz. Araçlarınızın konum, hız, yakıt, sıcaklık gibi yüzlerce özelliğini rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Aracın dünya üzerinde nerede olduğunun belirlenmesi, GPS uydularından alınan konum bilgisiyle belirlenir. Belirli hesaplamalardan sonra konum bilgisini GPRS bağlantısı ile izleme merkezine gönderir böylece araç ile izleme merkezi arasındaki haberleşme gerçekleşir. Sistem, gelen koordinat bilgisini veritabanına işler ve izleme yazılımlarına ulaştırır.

Hayvancılık Takip Sistemleri

MENCE, M2M konusundaki birikim ve tecrübesi ile hayvancılık takip hizmetleri konusunda ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sizlere sunar.

Hayvancılık Takip Sistemi ile hayvanlarınızın konumlarını bilgisayarınızdan ve akıllı cihazlarınızdan rahatlıkla takip edebilirsiniz. Bu takip sayesinde otlamaya çıkan hayvanlarınız kaybolma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Hayvanlarınızın nerede olduğunun belirlenmesi, GPS uydularından alınan konum bilgisiyle belirlenir. Belirli hesaplamalardan sonra konum bilgisini GPRS bağlantısı ile izleme merkezine gönderir böylece hayvanlarınız ve izleme merkezi arasındaki haberleşme gerçekleşir. Sistem, gelen koordinat bilgisini veri tabanına işler ve izleme yazılımlarına ulaştırır.

bottom of page