top of page

Batarya Yönetim Sistemleri

batarya logo.jpg

MENCE, Batarya Yönetim alandaki birikim ve tecrübesini iş ortakları ile bir araya getirerek Batarya Yönetim Sistemleri konusunda ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sizlere sunar.

Batarya yönetim sistemi bir veya daha çok hücreden oluşan batarya paketlerinin şarj ve deşarj sırasında denetimini ve yönetimini yapan sistemlerdir. Batarya paketlerinde akım, gerilim, sıcaklık vb. önemli değerlerin ölçümünü yaparak, optimum değerlerin dışına çıkıldığında sisteme müdahale eden yapılardır.

MENCE, bu alandaki birikim ve tecrübesini iş ortakları ile bir araya getirerek Batarya Yönetim Sistemleri konusunda ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sizlere sunar.

Batarya Yönetim sizlere Verileri izleme, Hesaplama, Koruma ve Optimizasyon fonksiyonlarını sunar.

Veri İzleme Fonksiyonu

Voltaj, sıcaklık, şarj durumu, deşarj yoğunluğu, sağlamlık durumu ve akım gibi verileri gözlemlemenizi sağlar.

Hesaplama Fonksiyonu

Maksimum şarj/deşarj akımı, İlk kullanımdan itibaren harcanan enerji, Son yapılan şarjdan sonra harcanan enerji, Şarj-deşarj döngü sayısı gibi değerleri hesaplamanızı sağlar.

Koruma Fonksiyonu

Kullanıcıya sunulan değerlerin ölçümünü yaparak kaçak akım oluşması, yüksek basınç/sıcaklık gibi optimal değerlerin aşıldığı durumlarda sisteme müdahale ederek sistemin korunmasını sağlar.

Optimizasyon Fonksiyonu

Bataryaların kapasitesini en üst düzeye çıkarmak ve şarj olurken de aşırı şarjı engellemek amacıyla batarya paketini oluşturan her bir hücrenin gerilim değerlerinin dengelenmesini sağlar. Gerektiğinde enerjiyi en dolu hücreden alarak en az yüklü hücreye transfer ederek optimizasyonu sağlar.

bottom of page