top of page

RFID Geçiş Takip Sistemleri

rfıd logo.jpg

MENCE, M2M alanındaki en önemli çalışma alanlarından biri olan RFID Geçiş Takip Sistemleri konusunda da müşterilerine destek vermektedir.

Yetkilendirme ve buna bağlı geçiş kontrolleri son yıllarda günlük hayatın hemen hemen her noktasında karşılaşılan ihtiyaçlardır. Yetkilendirme ve geçiş kontrolünün anlık yapılması gereksinimi, değişen çevresel şartlar ve geçiş kontrolüne tabi nesne ya da canlıların çeşitliliği ihtiyaç duyulan çözümlerin sayıca çoğalmasına ve farklılaşmasına neden olmaktadır. Bu durum ihtiyaç sahiplerinin seçim yaparken zorlanmalarına neden olmakta, bazen de en doğru çözümü seçmelerine engel olmaktadır.

MENCE, bu karışıklığı ortadan kaldırarak ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunmaktadır.

RFID uygulamalarında, RFID yazılımları ve RFID donanımları önemli bileşenlerdir. Genel bir anlatımla RFID okuyucular, RFID etiket ile yapılan analog RF haberleşmesini dijital olarak dinlemekte ve uygulama katmanına aktarmaktadır. Gelen verinin işlenmesi, kontrol edilmesi, filtrelenmesi ve iş süreçlerinin ihtiyaçlarına uygun anlamlı veri haline getirilerek sistemin kapı, turnike, bariyer gibi donanımlarına iletilmesi ve uygulama sonucunda gelen geri bildirimlerin yorumlanması işlemleri uygulama katmanında sağlanmaktadır.

RFID ile yapacağınız uygulamalar ile ihtiyaçlarınıza yönelik oluşturulmuş çözümlere sahip olacak ve aşağıda sadece bazıları verilmiş ana başlıklarda ve daha bir çok göstergede yönetim kabiliyetinizi arttırabilecek, hedeflerinize ulaşabileceksiniz.

Aşağıda verilenler RFID ile yapacaklarınızın yalnızca birkaçıdır:

  • Gerçek zamanlı personel/araç yönetimi ve takibi;

  • Geçiş kontrollerinde yetkisiz giriş engellemeleri;

  • Personel/araç, lokasyon ve zaman bazlı geriye dönük istatistiksel raporlamalar;

  • SMS veya Internet üzerinden personel/araç ile ilgili bilgiye anlık erişim

  • Dış uygulamalarla entegrasyonlar

bottom of page